Dział IT to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin, dlatego aby pozostać w formie, dążę do ciągłego poznawania nowych języków i metod programowania, wykorzystując przy tym zdobyte wcześniej doświadczenie.

Najczęściej wykorzystywanym przeze mnie językiem w projektach webowych to PHP w wersji 5, dzięki któremu można tworzyć elegancki i nowoczesny, a przede wszystkim niezawodny kod do obsługi logiki biznesowej w serwisach internetowych. Za stronę wizualną odpowiedzialny jest szablon HTML z wykorzystaniem arkuszy styli CSS, pozwalających na uzyskanie bardzo dobrych efektów wizualnych przy pełnej kompatybilności z większością przeglądarek internetowych.

Jednak webdesign i aplikacje internetowe to nie wszystko, posiadam także doświadczenie (zdobyte podczas realizacji projektów studenckich oraz przy tworzeniu programów do własnych potrzeb) w programowaniu w języku C, C# oraz Java.
Język C pozwala na utworzenie prostych, często konsolowych programów o minimalnych wymaganiach sprzętowych.
Język C# daje ogromne możliwości tworzenia desktopowych aplikacji okienkowych pod system Windows. Rozbudowane biblioteki pozwalają na szybką, efektywną i niezawodną implementację rozwiązania praktycznie każdego zagadnienia, od pobierania danych przez port szeregowy RS232 na autoryzacji przez pendrive i bazę danych kończąc.
Język Java eliminuje natomiast problem kompatybilności oprogramowania na różnych systemach operacyjnych użytkownika. Programy napisane w Javie wyglądają i uruchamiają się praktycznie identycznie na każdym systemie operacyjnym, Microsoft Windows, Mac OS oraz Linux, często nie ustępując możliwościom programom napisanym w C#.
Ostatnio zajmuję się także programowaniem w Javie na platformę Google Android, tworząc aplikacje mobilne dla tego systemu. Dzięki wykorzystaniu technologii GPS, oprogramowanie w telefonie może realizować przeróżne funkcjonalności, od prostej aplikacji do promocji marki lub produktu, przez katalog produktów, wyszukiwanie najbliższego sklepu marki, na grach miejskich między użytkownikami kończąc. To ogromne możliwości rozreklamowania się wśród użytkowników, chociaż wciąż niewiele firm zdecydowało się na taką formę marketingu.

Oprócz programowania, znam się także na obróbce grafiki (GIMP, Adobe Photoshop) oraz samej fotografii. Wraz z kolegą, Bartoszem Makowskim, zajmujemy się fotografią ślubną oraz plenerową i reklamową.

Jeśli chcielibyście Państwo nawiązać ze mną współpracę przy realizowanym projekcie, zapraszam do kontaktu drogą mailową pod adresem: m.niemczyk[MALPA]10g.pl (proszę zastąpić [MALPA] znaczkiem @).
Work
Fun